KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12982019
nr 1298 2019
Charlotte Wahlström
(1849-1924), Sverige
Oljemålning, Blommande fruktträd. Signerad. Olja på duk, 45x+ 70
Charlotte Wahlström, svensk målare född 1849, död 1924.
måndag 16 december 2019
kl 20:34:36
Charlotte Wahlström
Läs mer om Charlotte Wahlström